Česko má třetí zlatou olympijskou medaili. Získal ji kajakář Dostál

Echo Prime

Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Kajakář Josef Dostál ovládl na olympijských hrách závod na 1000 metrů, zkompletoval svoji sbírku a vybojoval pro českou výpravu v Paříži třetí zlato. Jedenatřicetiletý reprezentant přidal nejcennější medaili ke stříbru a třem bronzům, které vybojoval na hrách v Londýně, Riu de Janeiro a Tokiu. V areálu ve Vaires-sur-Marne navázal na páteční triumf kanoisty Martina Fuksy.

Dostál postoupil do finále z třetího místa v dopoledním semifinále, kde v závěru viditelně šetřil síly. Ve finále se hned od startu držel v popředí, v polovině trati byl druhý za Portugalcem Fernandem Pimentou, 300 metrů před cílem se ale posunul do čela a první místo jistě udržel.

Za pětinásobným světovým šampionem skončil druhý Maďar Ádám Varga, třetí dojel jeho krajan a obhájce zlata z Tokia Bálint Kopasz.

Česko má z olympiády celkem čtyři medaile, z toho tři jsou zlaté. Jednu z nich získal včera rychlostní kanoista Martin Fuksa, další vybojovali tenisté Tomáš Macháč a Kateřina Siniaková. Bronz v šermu pro Česko získali kordisté Jiří Beran, Jakub Jurka, Martin Reiniš a Michal Čupr.