Česko bude po 14 letech bojovat o hokejové zlato. Švédové prohráli 7:3

Echo Prime

Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Echo Prime

Český hokejový tým pod vedením trenéra Radima Rulíka vyhrál nad Švédy 7:3 a postupuje v boji o zlatou medaili. Český tým se postaví proti vítězi sobotního večerního zápasu, kde se utká Kanada se Švýcarskem. O zlato si čeští hokejisté zahrají po dlouhých 14 letech. Sobotní zápas byl rozhodující a potvrdil Čechům medailové vítězství. Na konci zápasu byl za svůj výkon oceněn český brankář Lukáš Dostál, obránce Radko Gudas a útočník a kapitán Roman Červenka. Níže vám deník Echo24 přináší rozsáhlou fotogalerii přímo z pražské O2 arény.

Jistotu další medaile po dvou letech od bronzu z Tampere získali na domácím šampionátu v Praze semifinálovou výhrou nad Švédy 7:3. Čtyřmi body za gól a tři nahrávky přispěl k postupu Martin Nečas, dvě branky a asistenci zaznamenali Dominik Kubalík s dalším útočníkem Lukášem Sedlákem. Zápas sledovalo 17 413 diváků a celkově už byl překonán návštěvnický rekord MS z minulého šampionátu v Česku v roce 2015.

Před vyprodaným hledištěm začali lépe Švédové. Už ve čtvrté minutě vedli zásluhou Marcuse Johanssona. Kubalík v osmé minutě vyrovnal, záhy ale vrátil náskok Seveřanům Marcus Pettersson. V 10. minutě se však prosadil David Kämpf a načal velký obrat. V čase 26:05 skóroval Ondřej Kaše, jen 16 sekund po něm Nečas a na začátku 30. minuty zvýšil Kubalík už na 5:2. Ve 36. minutě kontroval z přesilovky Joel Eriksson Ek. Ve 46. minutě ale odpověděl Lukáš Sedlák a sám pak výhru ještě završil.

Ve finále se svěřenci kouče Radima Rulíka utkají v neděli od 20:20 s lepším týmem z druhého semifinále mezi Kanadou a Švýcarskem, které začne v 18:20.