Události

Pouhá iluze. Zákon ochranu památek nezlepší, z odborníků dělá delikventy

Uškodí památkám a vnese do památkové péče zmatek. Taková kritika se ozývá na adresu vládního návrhu zákona o ochraně památkového fondu, který v druhém čtení právě projednávají poslanci. „Zákon by neměli přijmout, protože je zmatečný, neúčinný a způsobí komplikace “ varuje Josef Holeček, stavební historik. Podle něj navíc ministerstvo kultury neoslovilo reprezentativní část odborníků.

Babišův resort ignoruje Ústavní soud. Kontrolní hlášení nezmění

Na konci minulého roku Ústavní soud rozhodl, že v kontrolním hlášení DPH jsou dva problémy, které je třeba opravit. Ministerstvo financí, kterému šéfuje Andrej Babiš (ANO), se ale v jednom případě rozhodlo, že jej řešit vůbec nebude a chybu v zákoně nenapraví. Důvodem podle ministerstva je, že do podzimních sněmovních voleb by změna v zákoně nestihla projít legislativním procesem.

Nová kampaň „Obama prezidentem“. Ale ve Francii

Prezidentské volby ve Francii se blíží a organizátoři kampaně Obama17 se snaží do Paříže dostat bývalého prezidenta Spojených států Baracka Obamu. Přestože by se prezidentem fakticky stát nemohl, cílem je poukázat na údajnou současnou špatnou politickou situaci a fakt, že lidé nemají ideálního kandidáta, kterého by mohli volit, ale hlasují jen proti jinému kandidátovi, tvrdí server CNN.

26. února

Auto v Londýně najelo do lidí, pět chodců bylo zraněno

Pět chodců bylo zraněno poté, co do nich najelo auto na jihovýchodě Londýna. Nejméně jeden člověk byl po nehodě zadržen policií, uvedl The Telegraph. Příčina incidentu není známa, podle policie ale nic nenasvědčuje tomu, že by se jednalo o terorismus. Jde již o třetí podobný případ v Evropě a USA za posledních 24 hodin.

Všechny budovy Národní galerie zůstávají zavřené

Všechny budovy Národní galerie zůstávají kvůli sporu s bezpečnostní agenturou uzavřené i v neděli. Agentura v pátek vypověděla smlouvu. Tvrdí, že ji galerie od listopadu neplatí za služby. Národní galerie chce znovu otevřít příští týden, zatím ale neví jak a kdy. ČTK to dnes řekl vedoucí odboru PR a marketingu Miroslav Krupička. Platnost zakoupených vstupenek je prodloužena do května.