Nahrávky skupiny Šuman

Zeman podpořil Babiše, nahrávky ho nezajímají: „Hodil bych je do koše“

Nahrávky skupiny Šuman
Zeman podpořil Babiše, nahrávky ho nezajímají: „Hodil bych je do koše“

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

S nahrávkami, které na Twitteru sdílí anonymní skupina Julius Šuman – které například ukazují jak Andrej Babiš se svým bývalým novinářem dohaduje strategii publikování článků proti svým oponentům – by prezident Miloš Zeman údajně udělal krátký proces. Stejně jako nepodepsané dopisy, které mu chodí na Hrad, podle něj i nahrávky patří do koše. Řekl to ve čtvrtečním pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem.

„Já když na Hrad dostávám anonymní dopisy, tak je nechávám házet do koše, protože když někdo nemá odvahu se odepsat, tak si nezaslouží, aby se jeho názorům věnovala pozornost,“ uvedl Zeman s tím, že ale současně ve svobodné společnosti nemůže být nikdo za svůj názor stíhán.

Stejně jako s anonymními dopisy by se podle Zemana mělo zacházet i s nahrávkami skupiny Šuman. „Jestliže se někdo skrývá a vystřeluje tyto anonymy, aniž by doložil jejich validitu, tak bych je taky hodil do koše a více se jimi nezabýval,“ řekl Zeman.

Poslední byla zveřejněna minulý týden a předseda hnutí ANO Andrej Babiš na ní neznámé osobě říkal, že „naši klekli na tu FAU Přerov, takže to je v insolvenci, obstavený účty, vagóny“. Z nahrávky vyplývá, že Finanční správa možná pod Babišovým přímým dohledem likvidovala přerovskou firmu FAU, která Agrofertu překážela v byznysu.

Zeman také potvrdil svá dřívější slova, že žádost o vydání představitelů hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka považuje za policejní provokaci, protože načasování kauzy Čapí hnízdo přišlo pár měsíců před volbami do Poslanecké sněmovny a policie mohla zakročit už před třemi lety.

Faltýnek a Babiš čelí trestnímu oznámení v souvislosti s Farmou Čapí hnízdo od sklonku roku 2015. Firma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova Agrofertu. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila mezi firmy Agrofertu.

, nel, red

1. září 2017