Komentáře - 08. září

Máme českého Sorose

Zrod českého Sorose včera ohlásily Hospodářské noviny, respektive v rozhovoru s redaktorem se k této ambici přihlásil pražský developer Luděk Sekyra.

07. září

Kim Čong-un a lekce z bezmoci

Severní Korea vyzkoušela padesátikilotunovou vodíkovou bombu, podle jihokorejského ministerstva obrany hodlá testovat mezikontinentální rakety, vyvinula prý i miniaturizované jaderné nálože.

06. září

05. září

Silou, ven z EU silou

Před brexitem i po něm se objevovaly rádoby odborné studie, na kolik přijde. Vycházelo se z nepodložených předpokladů, že většina finančního sektoru přesídlí z bezkonkurenčního City do Frankfurtu nebo Paříže.

04. září

03. září

02. září

01. září

Léčba Babišem, díl první

O historický okamžik opravdu nejde. Takový pocit musel mít každý, kdo sledoval ve středu některé ze zasedání parlamentních výborů, dokonce i ten, kdo navštívil mandátní výbor, který navrhl zbavit imunity oba lídry ANO, Babiše i Faltýnka.

31. srpna

Mrtví pejsci a špatné humory

Internetové veletoče předsedy KDU-ČSL dokazují dvě věci: část politiků by na sociální sítě měla mít přístup jen pod dohledem pověřené osoby. Ale zároveň i to, že sebevětší ostuda na síti nemá obvykle na reálnou politiku velký vliv.

30. srpna

Úspěch EET? Jen Potěmkinova vesnice

Všechno na světě je relativní. To ví každý, kdo chce vychválit své vlastní zboží. Ve skutečnosti jde o průměrný výrobek, stačí ho však srovnat s něčím ještě horším, a hned se prodává lépe.

29. srpna

Levné české školy

Učitelé vyhrožují stávkou, pokud se jim nezvýší platy alespoň o 15 procent. Jejich reakce je přirozená. Ekonomika roste, stejně jako příjmy státu. Na každém rohu vidí billboardy, jak se v supermarketech zvedají platy o 20 a více procent.

28. srpna

Berňák jako zbraň

Chování finančních úřadů se v posledních letech bezpochyby změnilo. Jdou výrazně tvrději po firmách. Na vyšším inkasu daní ve státním rozpočtu to není vidět. Daně se vybírají dobře, nerostou ale rychleji než celková kondice ekonomiky.