Pracovní vytížení ministra

Babiš jezdí po hospodách, ministerstvo řídí z mobilu a náměstci makaj

Pracovní vytížení ministra
Babiš jezdí po hospodách, ministerstvo řídí z mobilu a náměstci makaj

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Přihlásit se můžete zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Obsah dostupný jen pro předplatitele.
Předplatné můžete objednat zde.

Pokud nemáte předplatné, nebo vám vypršelo, objednat si ho můžete zde.

Šéf ANO a ministr financí Andrej Babiš v úřadu v posledních týdnech asi moc nepobývá, zato velkou část času věnuje kontaktní předvolební kampani, po školách, ale často také po hospodách. Ministr to přiznává na svém Facebooku s tím, že chodit mezi lidi nepřestane a ministerstvo zvládne řídit z mobilu a přes náměstky, kteří „rychle makaj“.

Nad neustálou Babišovou kampaní v terénu se pozastavil například čtenář pod jménem Petr Vytrhlík, který se ministra ptal, kdy pracuje, že má čas dělat neustálou kampaň poté, když viděl video, jak Babiš v jednom dni objel sedm hospod a povídal si s jejich majiteli.

„Tak Petře zaprvé,“ vzkazuje Babiš čtenáři s tím, že „chodit mezi lidi, řešit s nimi jejich problémy a ptát se na jejich názory rozhodně nepřestanu, přece pro ně tu politiku dělám… Šéf ANO nebude prý sedět čtyři roky ukrytý ve sněmovně, aby před volbami párkrát zamával z balkónu a vyfotil se na billboardy.

Jak může při neustále kampani řídit svůj úřad vysvětlil vzápětí. „A zadruhé: máme rok 2017, takže když jsem v terénu, řídím kolegy po mailu a telefonu. Postavil jsem tým náměstků, který maká rychle a efektivně. Stejně ale já sám teď pracuju 18 hodin denně, včetně víkendů. Takže se fakt neflákám,“ popsal Babiš svůj pracovní režim na Facebooku. 

Ministr financí Andrej Babiš - Foto: Jan Zatorsky

V těchto dnech objíždí ministr financí severní Moravu, kde se například fotil a diskutoval se studenty Vysoké školy báňské. V Karviné cestou do hospody zase potkal pána, 88letého důchodce, který musí dávat většinu svého důchodu na nájem v jednom z bývalých bytů OKD, které jak připomíná, zprivatizoval Zdeněk Bakala. „Pan Bakala se s premiérem Sobotkou na tomto regionu hodně podepsali,“ dodává Babiš ve svém komentáři.

17. února 2017